Tek Kelimeyle Harika!

May 6th, 2011 | Yazar: Özcan Acar | Kategori: Genel

Bugün Amazon.com’dan sipariş ettiğim Kindle DX geldi. Tek klime ile harika. Daha önce uzunca bir zaman Irex Iliad kullandım. Ama Kindle DX onu arattırmayacak sanırım :)

Teknik Özellikleri

Boyutları
264 x 180 mm x 9,7 mm

Ekran
9,7 Inch (24,6 cm)
824 x 1200 Pixel
150 ppi

Hafıza
4GB

CPU
ARM 11
532 MHz

Bateri
3,7 V
1530 mAh

Desteklediği Formatlar
Kindle (.azw)
Text (.txt)
HTML (.html)
Mobipocket (.mobi, .prc)
Adobe PDF (.pdf)

Kindle DX’in en ilginç özelliklerinden birisi, bünyesinde bir EDGE/UMTS modem barındırması. Amazon’dan alınan kitaplar anında mobile network üzerinden Kindle DX’in hafızasına ışınlanıyor.

Benim asıl ilgimi çeken, kullanılan E-Ink teknolojisi ve Kindle DX’in PDF formatındaki dosyaları okuyabiliyor olması. Doğal olarak ilk aldığım tepki neden IPad almadığım oldu. IPad bir LCD ekranına sahip ve baterisi 10 saat kadar dayanabiliyor. LCD ekranda PDF dosyaları okumanın gözler için ne kadar yorucu olduğunu düşünebilirsiniz. Buna karşın Kindle DX E-Ink teknolojisiyle çalışan bir ekrana sahip. Böyle bir ekranda bir PDF dosyasını okumak, bir kitabı okumaktan farksız ve bir o kadar da zevkli.Genel kategorisinden son yazılar

Share Button

Özcan Acar

Bilgisayar mühendisi olan Özcan Acar 1997 yılından beri programcı olarak çalışıyor.

KurumsalJava.com, SmartHomeProgrammer.com ve Mikrodevre.com adresleri altında blog yazıyor. Kurduğu BTSoru.com'da ona yazılımla ile ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz. Pratik Programcı Yayınları bünyesinde Pratik Spring, Pratik Agile, Pratik Git ve Design Patterns ismini taşıyan kitapları bulunmaktadır. 21.12.2009 tarihinde Java Champion olarak seçildi.
  • Share/Bookmark
yorum yok. | 2.102 kez okundu |

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Değerlendirme bulunmuyor)
Loading ... Loading ...
Tags:

BU YAZI İÇİN BİR YORUM YAPABİLİRSİNİZ.