Credit Suisse – Zürich

Nis 24th, 2011 | Yazar: Özcan Acar | Kategori: Proje Günlüğü

4.4.2011 tarihinden itibaren İsviçre’nin Zürich kentinde bulunan Credit Suisse bankası için freelance danışman olarak çalışmaya başladım.

Banka bünyesindeki uygulamaların çoğunu IBM Mainframe sistemleri üzerinde çalışan PL/1 uygulamaları oluşturuyor. Bu uygulamalar Iona firmasının Corba ORB (Object Request Broker) ürünü kullanılarak diğer sistemler tarafından kullanılır hale getirilmiş. Webservis teknolojilerinin gelişmesi ile Corba teknolojileri yanında Webservis teknolojileri de kullanılmaya başlanmış.

Benim ilk faaliyet alanım, Mainframe üzerinde çalışan Corba ve Webservis uygulamaları için yapılacak performans testlerinin standart bir hale getirilmesi olacak. Bu amaçla testleri otomatik olarak oluşturacak bir generatör programı üzerinde çalışıyorum. Bu generatör, HP Loadrunner programı bünyesinde çalışacak olan Corba ve Webservis servis testlerini otomatik olarak oluşturarak, performans testlerini koşturacak olan test mühendislerinin testlere odaklanmalarını sağlamış olacak.

Credit Suisse bünyesindeki çalışmalarım hakkında gelişmeleri burada sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.


EOF (End Of Fun)
Özcan AcarProje Günlüğü kategorisinden son yazılar

Share Button

Özcan Acar

Bilgisayar mühendisi olan Özcan Acar 1997 yılından beri programcı olarak çalışıyor.

KurumsalJava.com, SmartHomeProgrammer.com ve Mikrodevre.com adresleri altında blog yazıyor. Kurduğu BTSoru.com'da ona yazılımla ile ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz. Pratik Programcı Yayınları bünyesinde Pratik Spring, Pratik Agile, Pratik Git ve Design Patterns ismini taşıyan kitapları bulunmaktadır. 21.12.2009 tarihinde Java Champion olarak seçildi.
  • Share/Bookmark
yorum yok. | 3.177 kez okundu |

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 değerlendirme, ortalama: 5, toplam oy 5)
Loading ... Loading ...
Tags: , , ,

BU YAZI İÇİN BİR YORUM YAPABİLİRSİNİZ.