Spring MVC

Mar 10th, 2009 | Yazar: Özcan Acar | Kategori: Spring

Günümüzde kullanılan birçok program web arayüzleriyle internet ve intranet ortamlarında kullanılmaktadır. Web tabanlı programların popüler olmasının sebepleri bir taraftan sadece bir web tarayıcısının (browser) yeterli olması, diğer taraftan da bu tür aplikasyonların bilgisayar üzerinde herhangi bir kurulum (install/setup) gerektirmemesidir.

Web tabanlı programlar kullanıcı (client) için herhangi bir kurulum gerektirmezken, server tarafında programın içinde çalışabileceği bir ortamın oluşturulması gerekmektedir. Bu ortamlar web protokolü olan HTTP1 üzerinden kullanıcı ile interaksiyona girebilecek yapıdadırlar. Gerekli bu ortamları oluşturmak için Apache2 ve Tomcat3 gibi server programları kullanılır. Java dünyasında web aplikasyonları oluşturmak için  Servlet/JSP teknolojileri kullanılır. Bu teknolojilerle implemente edilmiş bir sistem Tomcat gibi bir Servlet Container içinde çalışabilir, çünkü Tomcat program için gerekli altyapı hizmetlerini sunmaktadır.

Bu yazıyı PDF olarak edinebilirsiniz.

  Spring MVC (291,3 KiB, 10.281 yükleme)

Konuyla İlgili Kitaplar

     Spring kategorisinden son yazılar

Share Button

Özcan Acar

Bilgisayar mühendisi olan Özcan Acar 1997 yılından beri programcı olarak çalışıyor.

KurumsalJava.com, SmartHomeProgrammer.com ve Mikrodevre.com adresleri altında blog yazıyor. Kurduğu BTSoru.com'da ona yazılımla ile ilgili sorularınızı yöneltebilirsiniz. Pratik Programcı Yayınları bünyesinde Pratik Spring, Pratik Agile, Pratik Git ve Design Patterns ismini taşıyan kitapları bulunmaktadır. 21.12.2009 tarihinde Java Champion olarak seçildi.
  • Share/Bookmark
yorum yok. | 4.404 kez okundu |

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Değerlendirme bulunmuyor)
Loading ... Loading ...
Tags: ,

BU YAZI İÇİN BİR YORUM YAPABİLİRSİNİZ.